Warsztaty: jak popularyzować historię?

Prowadzisz ciekawe badania historyczne i chciałbyś się nimi podzielić z większą ilością odbiorców? Chcesz wiedzieć jak pisać, clinic żeby czytali? Uważasz, rx że warto popularyzować historię? Weź udział w warsztatach, more about które pokażą Ci, jak tworzyć historyczne artykuły popularnonaukowe i jak wygląda popularyzowanie historii w Internecie!

W czasie warsztatów, organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii UAM oraz portal historyczny ?Histmag.org? pokażemy m.in.:

  • co to znaczy popularyzacja historii?

  • czym różni się artykuł naukowy od popularnonaukowego?

  • jak formułować temat tekstu?

  • co zrobić, by zachęcić czytelnika do kliknięcia ?Czytaj dalej??

? a także:

  • jak wygląda popularyzacja historii w Internecie?

Spotkanie poprowadzi Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny ?Histmag.org?.

Do udziału zapraszamy studentów i doktorantów historii oraz kierunków pokrewnych. Osobom, które wezmą udział w warsztatach oraz wykonają zadanie domowe, zostanie wręczony specjalny certyfikat.

Kiedy? 21 maja, godz. 11.00-14.00

Gdzie? Sala 123

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona do 20 uczestników. Pierwszeństwo będą miały osoby, które do 19 maja wyślą swoje zgłoszenie na adres t.leszkowicz@histmag.org oraz pojawią się 5 minut przed rozpoczęciem warsztatów. Zgłoszenie proszę zatytułować ?Warsztaty ? Poznań?, zaś w treści podać imię, nazwisko, kierunek i rok studiów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.