Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Indywidualny i społeczny wymiar przyjaźni w kulturze europejskiej”

Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji: ?Indywidualny i społeczny wymiar przyjaźni w kulturze europejskiej?, symptoms organizowanej w dniach 30-31.05.2012 r. w Zielonej Górze. Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytania: Czym jest przyjaźń? Jak funkcjonowała na płaszczyźnie personalnej i zbiorowej na przestrzeni wieków? Jaką odgrywała rolę w budowaniu więzi międzyludzkich?

Bloki tematyczne:

• przyjaźnie męskie i kobiece
  • międzypaństwowe i instytucjonalne
  • w polityce i w nauce
  • w literaturze i w sztuce
  •  prawdziwe i udawane
  • długie i krótkie
  • piękne i tragiczne
  • dozwolone i zakazane
  • rozważne i szalone
  • dobrowolne i narzucone

Zgłoszenia do udziału w konferencji należy przesłać do 25.04.2012 r. na adres :  marlena8923@wp.pl lub justynaroginska3@wp.pl