Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bałkany- wczoraj, dziś, jutro”

Koło Integracji Europejskiej KItE oraz Koło Wschodnioeuropejskie Stosunków Międzynarodowych działające przy Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową  pt. ? Bałkany- wczoraj, sildenafil dziś, unhealthy jutro? która odbędzie się w dniach 24-25 lutego  2012 roku na Uniwersytecie Wrocławskim. Konferencja jest częścią Tygodnia Bałkańskiego, no rx który odbędzie się w dniach 20-25 lutego na Uniwersytecie Wrocławskim.
Celem konferencji jest  pogłębienie wiedzy z zakresu sytuacji polityczno-społecznej Półwyspu Bałkańskiego, jego obecnych problemów, relacji z najważniejszymi partnerami oraz lepsze zrozumienie krajów regionu.

Główne obszary badawcze konferencji to:

• akcesja Chorwacji do Unii Europejskiej
  • konflikty narodowościowe i etniczne na Półwyspie Bałkańskim
  • stosunki krajów Półwyspu z Unią Europejską i głównymi partnerami
  • nacjonalizm a multikulturalizm na Bałkanach

Formularz zgłoszeniowy wraz z tematami referatów należy nadsyłać do 20.01.2012  na adres konferencjabalkany@gmail.com. Uczestnicy są zwolnieni z opłaty konferencyjnej. Organizatorzy zobowiązują się dostarczyć materiały konferencyjne, poczęstunek oraz obiad.

Formularz zgloszeniowy