Konferencja „Regiony w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”

Szanowni Państwo!

Sekcja Historii Polski XX wieku działająca w ramach Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy z Zakładem Najnowszej Historii Polski tegoż Instytutu ma zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów kierunków humanistycznych do wzięcia udziału w II ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej Regiony w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, approved która odbędzie się w dniach 24-25.04.2015 r. w Instytucie Historii UAM przy ulicy Św. Marcin 78. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do osób na studiach uzupełniających magisterskich oraz doktoranckich.

W ramach obrad proponujemy podjęcie następujących zagadnień w wymiarze regionalnym:

I. Działalność podziemia zbrojnego po II wojnie światowej.

II. Przebieg kryzysów społeczno-politycznych.

III. Stosunki państwo-Kościół.

IV. Działalność NSZZ ,,Solidarność?? oraz innych organizacji opozycyjnych.

V. Stan wojenny w poszczególnych województwach i regionach.

VI. Przebieg transformacji ustrojowej.

VII. Struktury władzy, aparat bezpieczeństwa oraz działalność organizacji społecznych.

VIII. Kultura, nauka oraz rozwój gospodarczy.

Zgłoszenia na konferencję należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 31 III 2015 r. na adres regionyprl@gmail.com

Treść wystąpienia musi być oparta na źródłach. Zgłoszenie musi zawierać zarówno abstrakt jak i bibliografię. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji referatów. Maksymalna ilość referentów wynosi 50 osób.

Na wystąpienie każdy z uczestników będzie miał 15 minut. Ewentualne potrzebne sprzęty (komputer, rzutnik) prosimy zgłaszać w formularzu zgłoszeniowym.

W planach jest również wydanie publikacji pokonferencyjnej w formie papierowej.

Nie przewidujemy pobrania opłaty konferencyjnej, stąd nie zapewniamy noclegu i zwrotów za dojazd, jednakże jesteśmy skorzy pomóc w ewentualnym szukaniu lokum.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod następującym adresem: