Konferencja „Nie masz pana nad ułana! Polska kawaleria od epoki napoleońskiej po II wojnę światową”

Szanowni Państwo.
Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt powiadomić Państwa o organizowanej w dniach 12.-14. marca 2015 roku ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Nie masz pana nad ułana! Polska kawaleria od epoki napoleońskiej po II wojnę światową”. Odbędzie się ona w Instytucie Historii UJ w Krakowie.
Zapraszamy serdecznie do udziału w tej konferencji, online która będzie wyśmienitą okazją do prezentacji i podsumowania obecnego stanu badań nad dziejami polskiej kawalerii w wymienionym okresie. Obrady zostaną wzbogacone przez debatę ekspercką pt. „Świetność i zmierzch kawalerii. Od Napoleona do II wojny światowej”. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników będą warsztaty bronio- i munduroznawcze pt. „Kawaleria Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego”, view organizowane w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz udział przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznej w konferencji.
Wszelkie konieczne informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załącznikach. Zapraszamy również na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1523917131189896/?fref=ts.
Z wyrazami szacunku, help
Organizatorzy III Krakowskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości „Nie masz pana nad ułana! Polska kawaleria od epoki napoleońskiej po II wojnę światową”, Sekcja Historii Wojen i Wojskowości KNHS UJ.