Konferencja „Czas wojny, czas pokoju: Stany Zjednoczone Ameryki od niepodległości do współczesności”

Szanowni Państwo, unhealthy

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników naukowych tematyką Stanów Zjednoczonych, drug Sekcja Amerykanistyczna SKNH Uniwersytetu w Białymstoku ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową zatytułowaną:

Czas wojny, hospital czas pokoju: Stany Zjednoczone Ameryki od niepodległości do współczesności

która odbędzie się w dniach 22-23 maja 2015r. na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Organizatorzy proponują dwa panele tematyczne, do których można zgłaszać referaty:

1. Czas wojny
  2. Czas pokoju

Tematyka konferencji obejmuje wszystkie aspekty historii Stanów Zjednoczonych od momentu wojny o niepodległość do czasów współczesnych.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe, według załączonego wzoru, prosimy wysyłać drogą elektroniczną do 22 kwietnia 2015r. na adres: sekcjaamerykanistyczna@gmail.com . Przewidywalny czas przeznaczony na wygłoszenie przez uczestnika referatu wynosi 15 minut. Uczestnicy konferencji zostaną poinformowani o swoim udziale drogą elektroniczną do 26 kwietnia 2015 r.

Planowane jest wydanie publikacji pokonferencyjnej. Tekst o objętości najlepiej do 12 stron należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie 30 czerwca 2015 r. na adres rebeliant63@wp.pl

Opłata konferencyjna wynosi 100 zł. Uczestnicy konferencji powinni uiścić stosowną kwotę w nieprzekraczalnym terminie 24 kwietnia 2015 r. na konto: Bank Millenium S. A. 86 1160 2202 0000 0000 6000 1031 z dopiskiem: Czas wojny, czas pokoju ? imię i nazwisko.

Teksty muszą być zaakceptowane (pisemna akceptacja) przez pracownika naukowego (od stopnia doktora wzwyż).

W załączniku przesyłamy formularz zgłoszeniowy oraz wymogi redakcyjne.

Wszelkie dodatkowe informacje będą dostępne na Facebooku:

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizatorzy:

dr Łukasz Niewiński (Katedra Historii 1918-1945 UwB)

Łukasz Makowski (prezes Sekcji Amerykanistycznej SKNH UwB)

Wymogi redakcyjne