II Ogólnopolska Konferencja o Autorytecie

Studenckie  Koło Naukowe Historyków im. Prof. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii UAM ma zaszczyt zaprosić na konferencję pod tytułem ?Jednostka wobec autorytetu prawa, approved prawo wobec autorytetu jednostki.?, what is ed która odbędzie się w dniach 24 ? 25.02.2012r.

Autorytet był i jest jednym z podstawowych mechanizmów rządzących życiem społecznym. Cieszą się nim nie tylko ludzie, recipe ale również instytucje i pewne twory abstrakcyjne. Jednym z najciekawszych przypadków darzenia autorytetem bytu niematerialnego jest prawo.

W ramach naszej konferencji chcielibyśmy prześledzić płaszczyzny na których losy zwykłych ludzi zderzały się w historii z funkcjonowaniem systemów prawno-państwowych, ale także procesu tworzenia i zmieniania tego systemu przez obdarzone autorytetem jednostki.

W naszych dociekaniach nie nakładamy ograniczeń związanych z epoką historyczną czy obszarem geograficznym. Zapraszamy do udziału nie tylko historyków, ale również przedstawicieli innych dziedzin nauki, którzy pomogę spojrzeć na nasz problem  z innej, świeżej perspektywy.

Zgłoszenia wraz z abstraktem wypowiedzi i opinią pracownika naukowego w stopniu co najmniej doktora prosimy przesyłać na adres e-mail sknhuam@gmail.com do 10 II 2012 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.