Historia w fantastyce, fantastyka w historii

W imieniu Koła Naukowego Historyków Studentów UJ i Koła Naukowego Japonistów UJ , order ,Kappa? serdecznie zapraszamy do udziału w studencko ?doktoranckiej konferencji naukowej pod tytułem , medicine ,Historia w fantastyce, fantastyka w historii?, która odbędzie się w dniach 11-12 marca w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przewidziano następujące panele:

– Tam i z powrotem: panel tolkienowski

– Kiedy ryczy lew: życie i twórczość C.S. Lewisa

– Rycerze, smoki, księżniczki? historia w literaturze i filmie  fantasy

– Przez   wszechświat gnam: historia jako inspiracja dla twórców science fiction

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce?: panel gwiezdno wojenny

– Nie tylko bracia Elric:  historia jako źródło inspiracji dla twórców mangi i anime

Zgłoszenia  na konferencję należy nadsyłać na adres fantastycznahistoria@onet.pl do dnia 25 lutego 2013 roku. Zgłoszenie powinno zawierać abstrakt (około 1000-2000 znaków) i krótką informację o prelegencie .